صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله

آموزش صفحه آرایی

آموزش صفحه آرایی با نرم افزار ایندیزاین، از مبتدی تا پیشرفته.

مدت زمان 2 ماه. هرهفته 12 ساعت کاری

هزینه  یک میلیون تومان

تلفن 9127395747

سرفصل‌های کلی دوره آموزشی ایندیزاین

صفحه آرایی

صفحه آرایی انواع کتاب فارسی، انگلیسی، صفحه آرایی مجله، صفحه آرایی روزنامه،  کتاب کودک، پایان نامه، جهت دریافت قیمت با شماره 09127395747 تماس حاصل نمائید

جستجو در صفحه آرایی

کاربران
1
مطالب
178
نمایش تعداد مطالب
303583

همکاری در سایت صفحه آرایی

سایت صفحه آرایی آماده درج مطالب و نمونه کارهای شما به صورت رایگان در سایت است. چنانچه تمایل داشتید می توانید مطالب و نمونه کارهای خود را به ایمیل qdarabi@gmail.com ارسال نمائید تا با نام شما در سایت درج گردد.

لطفا در موضوع حتما درج در سایت ذکر شود

صفحه آرایی کتاب

صفحه آرایی کتاب

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

امروزه می‌توان افراد بسیاری را یافت که قصد دارند دستنوشته‌ها، داستان‌ها یا اشعار خود را به چاپ برسانند. همچنین بسیاری از دانشجویان و اساتید دانشگاهی نیز تحقیقات و مطالعاتی دارند که در صورت وجود شرایط مناسب می‌توانند به چاپ آن‌ها اقدام نمایند. اما عامل اصلی بازدارنده در این راه افزایش هزینه‌های چاپ کتاب است و همین مشکل سبب شده است که انتشارات مختلف تنها تمایل به چاپ کتاب‌هایی داشته باشند که فروش آن‌ها تضمین شده باشد. اما ما با چاپ دییجیتال و نشر آن به صورت الکترونیکی به شما در این زمینه کمک خواهیم کرد.

صفحه آرایی کتاب چیست

صفحه آرایی کتاب در ایران به آغاز نشر کتاب در ایران بر می گردد. تمامی نسخ خطی و کتاب های باقی مانده از تاریخ مکتوب زبان فارسی هر یک به نوعی دارای صفحه آرایی است. در این کتاب ها خوشنویسان و مذهبان وظیفه ی صفحه آرایی را برعهده داشته اند و کاتب یک کتاب صفحه آرا و تعیین کننده ی چیدمان یک صفحه نیز بود است. تطبیق متقارن عناصر، تقسیم متقارن سطوح ، تنظیم هندسی نقوش ، تلفیق موزون خط ها و ترکیب متعادل رنگ ها، همه دست آوردهایی هستند که وحدت مضمونی و بصری را در نسخه های خطی ایران تامین می کنند. با رواج صنعت چاپ در دوره ی قاجارصفحه آرایی وارد مرحله دیگری می شود که تاثیر تکنیک ها و امکانات فنی بر روی آن بسیار است .

اصول صفحه آرایی کتاب : ترکیب بندی در صفحه آرایی کتاب
ترکیب بندی به معنی قرار گرفتن اجزاء مختلف در کنار هم و تشکیل یک صفحه جذاب و زیبااست. در یک صفحه آرایی خوب محل قرارگیری اشیاء در توازن و تعادلی با یک دیگر قرار دارند که حس مطلوبی به بیننده القاء می کنند. با جابجایی اجزاء مختلف در صفحه آرایی خوب می توانید به این حس خوب که همان حس زیباییست دست پیدا کنید. حال در صفحه آرایی کتاب با توجه به اینکه بیشتر از متن تشکیل شده است، بایستی به دقت و حساسیت اندازه، نوع قلم و ... را مشخص نمود تا زیبایی کار رعایت شود.
در یک طراحی صفحه آرایی زیبا، ترکیب تصاویر، خطوط، متون، رنگ ها، سایه ها، شفافیت تصاویر، و غیره به صورت متوازن در کنار یکدیگر جای گرفته اند.
یکی از روشهای مفید جهت ایجاد ترکیب بندی مناسب، روش تقسیم بندی سه تایی است. به این صورت که در نرم افزار با استفاده از خطوط راهنما، کادر را به سه قسمت مساوی عمودی و افقی تقسیم بندی می کنید. از محل برخورد این خطوط می توان به عنوان نقاط اصلی استفاده کرده و اجزاء مهم را در آن قرار داد.
جدای از این ها، یک طراح نیازمند دانش و مبانی هنرهای تجسمی و گرافیک جهت یک صفحه آرایی مناسب است. این دانش است که به هنرمند طراح می آموزد تا ترکیب عناصر ملموس مانند، خط، سطح، متن، تصویر، اندازه، شکل، رنگ، تیرگی و روشنی، به همراه کیفیت خاص دیداری آن ها از قبیل تناسب، تعادل، هماهنگی و کنتراست که باعث مستحکم شدن اثر تجسمی می شود را به راحتی به کار گیرد.
از عوامل تاثیر گذار در صفحه آرایی کتاب هدر کتاب است که می تواند به ریبایی صفحه آرایی کتاب کمک شایان توجه ای کند.

 

خدمات ما در زمینه صفحه آرایی کتاب

  • صفحه آرایی و تایپ کتاب
  • مشاوره در زمینه انتخاب عنوان کتاب
  • طراحی جلد کتاب
  • چاپ متن و جلد کتاب
  • ویراستاری

 استانداردهای صفحه آرایی کتاب و قطع کتاب

یکی از مهم ترین تصمیمات در صفحه آرایی کتاب انتخاب قطع کتاب برای صفحه آرایی می باشد. با توجه به موضوع، مخاطب، صفحات و بسیاری موارد دیگر باید در مورد قطع کتاب تصمیم گرفت. عرف معمول برای کتاب وزیری و رقعی است، اما در زمان صفحه آرایی کتاب با توجه به مخاطب سایز تغییر میکند به عنوان مثال صفحه آرایی کتاب کودک سایز متفاوتی با کتای دانشگاهی دارد. همچنین با توجه به تعداد صفحات بهتر است سایز نیز تغییر کند، یعنی هر چه تعداد صفحات بیشتر شود بهتر است سایز نیز تغییر کند تا ورق زدن صفحات راحتر باشد.

اکنون رایج‌ترین قطع برای کتاب، در همه‌جا، وزیری است که ابعاد آن از ۱۳×۲۰ تا ۲۰×۲۶ سانتی‌متر متغیر است. قطع کتاب رقعی با ابعاد ۱۵×۲۲ و قطع جیبی با ابعاد ۵/۱۶×۱۱ سانتیمتر از دیگر قطع‌های رایج محسوب می‌شوند. معمولاً در چاپ کتاب‌های هنری و نفیس از قطع رحلی و برای کتاب‌های کودکان از قطع خشتی استفاده می‌شود. باید توجه داشت ابعاد ذکرشده برای هر قطع، تقریبی است، و در برخی منابع، اندازه‌های متفاوتی ارائه شده‌است.

بنابر این برای انتخاب سایز کتاب بایستی عوامل مختلف را کنار هم گذاشت و تصمیم نهایی را گرفت

صفحه آرایی کتاب یکی از مهمترین ارکان کتاب می باشد. صفحه بندی باید طوری باشد که خواننده را راغب به خواندن کتاب کند. نوشته ها باید در اندازه مناسب و فاصله بین خطوط نیز مناسب باشد که چشم خواننده هنگام خواندن کتاب اذیت نشود.

بسته به این که کتاب شما (رمان، شعر، آموزشی، دانشگاهی و…..) باشد باید قطع مناسب را برای آن در نظر گرفت. قطع مناسب برای کتاب های رمان و شعر رقعی می باشد و برای کتاب دانشگاهی و آموزشی معمولا وزیری می باشد.

سایزبندی کتاب

سلطانی   49×34

رحلی   28/5×21
وزیری  23/5×17
رقعی   21×۵/۱۴
خشتی   22×21/5
جیبی   14/5×10
پالتویی جیبی    21×10/5

اصول صفحه آرایی صفحه کتاب : حاشیه کتاب

یکی از عوامل که در زیبایی و در هزینه صفحه آرایی کتاب تاثیر مثبت دارد حاشیه ها می باشد، اگر به دنیال زیبایی صفحه آرایی هستید بهتر است حاشیه ها بیشتر باشد، زیرا هم خواندن راحتر است و هم ورق زدن و هم زیبایی کار بیشتر می شود اما اگر به دنبال کاهش هزینه صفحه آرایی کتاب هستید بهتر است که حاشیه ها کمتر تا فضای بیشتری برای نوشته ها باشد که البته ما توصیه نمیکنیم.

حاشیه بیرونی برای انگشتان خواننده است که هنگام مطالعه آن قسمت را بگیرد و کتاب را نگه دارد. حاشیه بالایی جایی است که شما می‌توانید اطلاعات مربوط به نام فصل، نام کتاب و شماره صفحه را در آن بیابید. حاشیه پایینی فضای سفیدی است که هشدار می‌دهد متن یک صفحه چه زمانی به اتمام برسد و مابقی متن به صفحه دیگر منتقل شود. حاشیه داخلی کتاب این اطمینان را می‌دهد که متن صفحه به بخش چشب کاری شده عطف کتاب وارد نخواهد شد. به صورت طبیعی، حاشیه‌های بالا، پایین و بیرونی نسبت به حاشیه درونی کتاب کوچکتر هستند. حاشیه درونی کتاب عموماً ۲ سانتیمتر می‌باشد.

اشتباه رایج در صفحه آرایی کتاب این است که صفحه آرا فضای کافی خالی در طول کتاب نگذاشته باشد. دقت کنید که حاشیه صفحات کتاب به قدر کافی بزرگ باشند و فضای خالی آنها مناسب باشد. شاید برخی کتابها را دیده باشید که فضای خالی کمی در حاشیه ها گذاشته باشد که بدون هیچگونه تردیدی چنین اتفاقی تجربه خواندن کتاب را تجربه‌ای سخت و دشوار می‌کند. سعی کنید پاراگراف ها با یک تو رفتگی شروع شود. لغاتی که در آخر سطر به دو قسمت تقسیم می‌شوند به طوری که بخش اول یک کلمه در آخر سطر و بخش دوم کلمه در اول سطر بعد می‌آید یکی از بدترین حالتهای ممکن در خواندن کتاب است. بهتر است در طول تاپپ محتوای کتاب از نوشتن کلمات به این شکل پرهیز کنید. یکی دیگر از اشتباهات رایج، تک سطرها هستند. برای مثال در انتهای صفحه یک پاراگراف شروع می‌شود که تنها سطر اول آن در روی صفحه و مابقی به پشت صفحه انتقال پیدا می‌کند. در این هنگام بهترین کار ممکن آن است که اولین جمله پاراگراف را نیز به صفحه بعدی انتقال دهیم. همچنین، آخرین سطر یک پاراگراف نیز می‌تواند به ستون بعدی یا صفحه بعدی منتقل شود. در این حالت نیز بهتر است سطر آخر به زیر پاراگراف قبل اضافه گردد. 

یکی از نکته های مهم در صفحه آرایی کتاب، فونت کلمات می باشد. که در انتخاب آن باید دقت کافی را داشته باشیم. فونت مورد نظر باید خوانا و آسان باشد. از انتخاب فونت های تحریری که خواندن را برای خواننده سخت می کند باید بپرهیزم فونت های بی نازنین، لوتوس، میترا در کتاب ها رایج و مناسب می باشد.

مطمئنا صفحه بندی زیبا، دلنشین و هنری روزنامه در فروش آن بسیار موثر است و موفقیت بیش از پیش را تضمین می نماید.

انتخاب نوع قطع کتاب خود هنری است که کتاب شما را با ارزش تر و مقبول تر برای جذب در بازار و البته خوانندگان گرامی می نماید و شاید با اثری که بر قیمت کتاب شما می گذارد می تواند در موفقیت فروش کتاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد. شما می توانید صفحه بندی کتاب خودتان را در تمامی قطع های وزیری، پالتویی، جیبی، رحلی وبه ما بسپارید.

چگونه تبدیل پایان نامه به کتاب کنیم؟ تدوین و تالیف و نگارش کتاب چگونه انجام می شود؟

اگر به تازگی فارغ‌التحصیل شده‌اید و قصد دارید برای تبدیل پایان نامه به کتاب اقدام کنید، باید بدانید که در راهی طاقت‌فرسا، ملال‌آور و طولانی قدم گذاشته‌اید که ساعت‌های متمادی از وقت شما را خواهد گرفت. اما خبر خوب اینجاست که شما اولین نفر در این عرصه نیستید و اگر از همان ابتدا روی نکات مهم تمرکز کنید، کارتان راحت تر می شود.

تالیف کتاب یعنی انتقال پیام های مولف به نحوی که خواننده تمام موضوع و پیام نویسنده را به راحتی درک کند. اما جنبه های گوناگونی مبنی بر تفاوت هایی که یک کتاب ”خوب“ با کتابی که صرفاً فقط نوشته شده است، وجود دارد. هر فردی که تصمیم به نوشتن کتاب دارد خیلی سریع متوجه می شود که نویسندگی به مهارت و تخصص و توانایی فهم کلمات نوشته شده در هر سبک نوشتاری نیاز دارد. نوشتن کتاب مستلزم تسلط به قواعد نگارشی و زبانی است. نویسنده باید بداند که نگارش یک کتاب، شامل توضیحات و سبک های مختلف بوده و نیاز به توانایی بالا، مهارت و آگاهی دارد. هر کتابی انواع، سبک و سایزهای گوناگونی دارد. همچنین هر کتابی اهداف و نیازهای بخصوصی را در بر می‌گیرد. نکته اصلی این است که خدمات نگارش و تالیف کتاب مستلزم دانش تخصصی در این زمینه می باشد. مثل بقیه سبک‌های نوشتاری به اطلاعات خاصی نیاز دارد و تقسیم بندی آنها بر اساس نوع آموزش، تخصص و مهارت متفاوت می باشد.

ویراستاری و قالب بندی و فرمت کتاب چگونه صورت می گیرد؟

قالب بندی و فرمت مرحله تغییر دادن متن خشک و خیلی ساده به یک متن چشم گیر، به یاد ماندنی و تاثیرگذار است. فرمت و قالب بندی نسخه دست نویس را به یک کتاب شکیل تبدیل می کند.

حتی با استعدادترین نویسندگانی که چندین کتاب به چاپ رسانده اند نیز به ویراستار حرفه ای جهت ارتقاء کیفیت نسخه دست نویس و اصلاح نوشته خود متکی هستند. حقیقت این است که شما نمی توانید براحتی اشکالات و قسمت هایی از متن نوشته که به ویرایش نیاز دارد را شناسایی و ویرایش نمایید. شاید برخی از دوستان و اقوام شما که سطح دانش ادبی آنها بالاست فکر کنند می توانند ویراستار مناسبی برای شما باشند، اما واقعیت این است که یک دست نوشته به ویراستار حرفه ای و متخصص با دانش زیاد در زمینه انتشارات و درک و شناخت از صنعت چاپ کتاب نیازمند است.

برای طراحی کتاب باید چه کاری انجام دهیم؟

طراحی یک جلد کتاب را می‌توان جزو مهم‌ترین و آخرین مرحله چاپ کتاب دانست زیرا این مرحله نیازمند از قبل مشخص شدن سایز کتاب، رنگ کاغذها، تعداد صفحات و ویرایش نهایی نوشته است.

همان‌طوری که در گذشته بیان شد، مخاطب کتاب عامل تاثیر گذاری در محتوا و همینطور در صفحه آرایی و طراحی است. در طراحی کتاب باید به این دقت شود که مخاطب در چه رنج سنی قرار دارد. مخاطب چه کسانی هستند؟

چند درصد از مخاطبان مرد و چند درصد زن هستند. پاسخ دادن به این سوالات باعث می‌شود که دید کلی و خوبی نسبت به انتقال پیام به مخاطب خود داشت.

قبل از طراحی کتاب بهتر است که چندین کتاب مختلف در حوزه مربوط به موضوع مورد بررسی قرار گیرد. نکاتی که باید به آن دقت شود، اندازه فونت، طیف رنگی، مدل طراحی، حروف چینی و … است.

جلد کتاب معمولا از چند سطر و تصویر تشکیل شده است. جلد کتاب باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. به این دلیل که جلد کتاب هویت شما است و نقش بسیا مهمی در فروش کتاب شما دارد. نوع فونت، سایز فونت، طیف رنگ و … همه جزو مسائل مهمی است که دست در دست هم خواهد داد تا هویت کتاب را شکل دهند.

 نمونه صفحه آرایی کتاب 

 طراحی جلد کتاب حقوق زن  صفحه آرایی کتاب زیبایی شناسی از منظر حکیمان  صفحه آرایی کتاب کنفرانس سرطان غرب آسیا در سال 97
     
طراحی جلد و صفحه آرایی کتاب تکامل و توسعه  صفحه آرایی کتاب مکتب اعتدال آیت الله هاشمی رفسنجانی   طراحی جلد و صفحه آرایی کتاب آثار فلزی
     
 صفحه آرایی کتاب همایش سرطان غرب آسیا  صفحه آرایی کتاب همایش سرطان و پیشگیری صفحه آرایی کتاب گفتگو با استاد فرشچیان
     
 صفحه آرایی کتاب معرفت شناسی علم اقاصاد     صفحه آرایی کتاب داروهای گیاهی
     
  صفحه آرایی کتاب و طراحی جلد کتاب پیرامون آبرنگ  

قیمت صفحه آرایی کتاب

یکی از موارد مورد توجه قیمت صفحه آرایی کتاب می باشد، اختلافات قیمت های زیاد باعث می گردد عده ای از کارفرما ها فکر کنند که قیمت برخی بالاتر و برخی دیگر پائین تر است. اما واقعیت اینست که برخی از انتشارات فایل ورد شما را تحویل گرفته و با اندکی تغییرات کتاب شما را در همان فایل ورد تنظیم می کنند و قیمت های شرم آور بسیار پائین طلب می کنند که البته آن نیز برایشان زیاد بوده چون عملا کاری نکرده اند.

اما عده ای دیگر فایل ورد را به ایندیزاین منتقل کرده بنابراین قیمت صفحه آرایی کتاب این افراد بیشتر و کیفیت کار نیز بهتر خواهد بود. علاوه بر موارد فوق مواردی چون نوع زبان کتاب، وجود زیر نویس، فرومول، جدول، عکس، کلمات انکلیسی در متن و ...... بسیاری موارد دیگر در تعیین قیمت صفحه آرایی کتاب تاثیر دارد.

برای اخذ قیمت با ما تماس بگیرید 09127395747

 

چرا ناشران برای صفحه آرایی کتاب و چاپ آن هزینه بالایی دریافت می کنند

افزایش قیمت زینک برای کتاب‌های بالای هزار تیراژ، پروسه‌ انبارداری و جا به جا کردن کتاب‌ها. قیمت ها بستگی به موضوع کتاب‌ها دارد؛ مثلا کتاب‌های علمی _ پژوهشی رنج قیمت خاصی دارند. کتاب‌های ادبی اگر نیاز به ویراستار داشته باشند، ناشر کمی بیشتر از نویسنده پول می‌گیرد؛ اما اگر نیازی به ویراستاری نداشته باشند ناشر فقط دستمزد خود را دریافت می‌کند.

تایپیست و اهمیت آن در صفحه آرایی کتاب؟

در تعریف کلی و عام، تایپیست شخصی خواهد بود که سر رشته‌ای از نوشتن‌های ماشینی داشته باشد. اما در عالم حرفه‌ای و تخصصی، اوضاع کمی نابسامان است. 
شخصی که آشنایی مقبولی از حوزه‌های مختلف علمی داشته باشد. پس سواد برای یک تایپیست از «اوجب واجبات» خواهد بود. سواد او دارایی عظیمی به شمار خواهد رفت، در تشخیص کلمات و جملات، خاصه در متون تخصصی. یک تایپ غلط، صد برابر مشکل دارتر است از عدم نطفه‌بندی جمیع کار.
به عبارتی با ید گفت، هوش و گوش و چشم و چال تایپیست حرفه‌ای به متن است، نه آویزان صفحات کلید؛ این نهایت تخصص خواهد بود. داشتن این توانایی موجب افزایش سرعت و بالا رفتن ضریب بهره وری در کار خواهد بود. اهمیت این موضوع در این است که که مرحله اولیه صفحه آرایی کتاب و در واقع در مرحله نوشتن کتاب بسیار این کار اهمیت دارد. زیرا اگر بستر اولیه درست انجام نشود در طول مسیر تبدیل به کتاب مشکلات جدی برای صفحه آرایی کتاب خواهیم داشت. بنابر این در انتخاب این بخش دقت لازم را داشته باشید.

نکات کلیدی در تایپ با هر دو دست:

1 -باید سعی کرد بی هیچ اشتباهی تایپ کرد.
2 - سرعت به جهت کسب تجربه، روز به روز بیشترشود.
3- نباید عجله کردو باید با آرامش تایپ کرد.
4- دکمه‌های صفحه کلید را با لمس کامل هر کدام، دقیقا بر سر انگشتان فرود آورده و کلیک کرد. .
6 - ناگفته پیداست که تمرین و تمرین و فقط تمرین، از هزار کتاب و جزوه و آموزشگاه موثرتر خواهد بود. پس فقط باید تایپ کرد.
7 - گاهی پیش می آید که صفحه کلید را باید نگاه کرد. هر چند وقت یک‌بار باید به نحوه تایپ و به جهت رفع خستگی هم که شده به صفحه کلید نگاهی انداخت.

ویراستاری چیست و ویراستار چه کاری انجام می‌دهد؟

امروزه می‌توان یکی از هنرهای نویسندگی را ویراستاری دانست که نقش بسیار مهمی در چاپ کتاب دارد. از این جهت ویراستاری نوعی هنر به حساب می‌آید که  ویراستار با مهارت خود در نگارش و تسلطی که بر متون و دستور زبان دارد می‌تواند هر نوشته‌ای را مرتب کرده و  خطاهای آن را تصحیح و به آن نظم دهد.

انواع ویراستاری؛ از غلط املایی گرفتن تا تصحیح نسخ خطی

ویراستاری شغل گسترده‌ای است و طیف وسیعی از نمونه‌خوان‌هایی که صرفا غلط املایی و تایپی می‌گیرند تا کسانی که نسخه‌های خطی قدیمی را ویرایش و به فارسی برگردان می‌کنند را در برمی‌گیرد.

ویرایش صوری ساده‌ترین مرحله ویرایش است که تا غلط‌های املایی و تایپی و روش صحیح رسم الخط را شامل می‌شود. بعد از ویرایش صوری، نوبت به ویرایش زبانی یا ادبی می‌رسد که به درستی واژه‌ها و کاربرد افعال و جملات برمی‌گردد و بالاخره ویراستاران بنیادین، کسانی هستند که ساختار و محتوا و استناد کتب را بررسی می‌کنند. پیچیده‌ترین نوع ویراستاری که نیازمند مطالعه و کسب اطلاعات زیادی است و شاید سال‌ها وقت یک ویراستار را بگیرد. ویراستاری میان رشته‌ای است. ویراستاری شغل افراد دقیق و عشق کتاب است.

ویرایش چیست؟

ویرایش، یک واژه فارسی است که در برابر کلمه (Editing) انگلیسی نهاده شده است و بیشتر دست اندرکاران نشر کتاب و مجلات آن را پذیرفته‌اند. ویرایش از لحاظ دستوری اسم مصدر است و مصدر آن ویراستن است و معناهای مختلف آن در فرهنگ معین ذیل کلمه (پیراستن) آمده است.

ویرایش در کار نشر به معنای افزودن یا کاستن مطالب یا تصحیح متن‌هایی است که برای چاپ و نشر آماده می‌شوند. واژه ویرایش به معنای edition یک کتاب نیز به کار می‌رود.

نرم افزار های صفحه آرایی کتاب

اما به راستی امکان صفحه آرایی کتاب در ورد وجود دارد؟ آیا میتوان کتاب را در ورد صفحه آرایی کرد؟

اصولا برای صفحه آرایی کتاب، صفحه آرایی مجله، صفحه آرایی کتاب کودک، صفحه آرایی روزنامه، صفحه آرایی نشریه و اصولا هر نوع کار صفحه آرایی ابتدا بایستی محتویات در ورد وارد شود  سپس آماده و در واقع صفحه آرایی شود و بعد در ایندیزان وارد شود(البته به طور مستقیم هم امکان دارد اما پیشنهاد نمیگردد).

بنابر این امکان صفحه آرایی در ورد وجو دارد. اما اگر کار ساده و بسیار معمولی باشد. برای کارهای خاص و هنری حتما باید از نرم افزار های صفحه آرایی استفاده شود.

از نرم‌افزار Adobe InDesign بیشتر در تولید مجله‌ها و کتاب‌ها، برشورهای تبلیغاتی و موارد این چنینی استفاده می‌شود. از قابلیت‌های اصلی این ابزار طراحی و صفحه آرایی می‌توان به کاربرد آسان و مطلوب آن در ارتباط با متن‌های نوشتاری اشاره کرد. با استفاده از نرم‌افزار Adobe InDesign به سادگی می‌توان الگوها و یا متن‌های چند ستونی را ایجاد نمود. از ویژگی‌هایی که این نرم‌افزار را از سایر برنامه‌های مشابه متمایز می‌نماید، می‌توان به مواردی نظیر شفافیت، جلوه‌های خلاقانه، سهولت اصلاح اشیا، قابلیت فوق حرفه‌ای برای جستجوی متن، سازگاری با اسناد پرحجم و موارد این چنینی اشاره کرد. آخرین نسخه نرم‌افزار Adobe InDesign به طور کامل از زبان فارسی پشتیبانی می‌کند.

دومین برنامه نرم‌افزار ادوبی این کپی سی سی محصول شرکت معروف ادوبی است که برای کاربران خود امکان ویرایش، نوشتن، طراحی و بسیاری امکانات دیگر را فراهم می کند. در این نسخه امکاناتی همچون: ساخت کتاب الکترونیکی قابل استفاده بر روی تلفن همراه، استفاده از جلوه های مالتی مدیا در کتاب های ساخته شده اضافه شده است.

نرم افزار QuarkXPress با ابزارهای منحصربفرد خود، امکان یکپارچه سازی متن ها و ویرایش تصاویر و رنگ ها را برای کاربران فراهم می‌سازد. این ابزار طراحی گرافیکی و چاپ و نشر حرفه‌ای توسط مطبوعات، بنگاه‌های تبلیغاتی، حروف‌چین ها، ناشران شرکت‌ها، کمپانی‌های طراحی و ناشران کتاب‌‎ها مورد استفاده قرار گرفته است.

سایر ویژگی های نرم افزار:
طرح بندی صفحه با امکان Drag and Drop.
برخورداری از ابزار Flash و Web.
قابلیت چاپ و نشر.
برخورداری از استایلهای خروجی.
و ...

 چه آثاری برای چاپ مناسب است؟

پایان نامه یا سمیناری که دارای انسجام باشد

سخنان افراد بزرگ مانند کنفوسیوس یا نیچه و یا روانشناسان بزرگ

داستان‌های آموزنده از زندگی افراد بزرگ

شعر نو یا کلاسیک با هر نوع کیفیت

دستنوشته‌ هایی درباره رویدادهای تاریخی، فرهنگی، اقتصادی یا ورزشی

داستان‌های کوتاه خودتان

تمامی کتاب‌ها با بهترین طراحی جلد و صفحه آرایی به چاپ می‌رسند

فراموش نکنید که اولین کتاب شما می‌تواند حجمی بسیار کم داشته باشد

صفحه بندی کتاب

 انتخاب نوع قطع کتاب خود هنری است که کتاب شما را با ارزش تر و مقبول تر برای جذب در بازار و البته خوانندگان گرامی می نماید و شاید با اثری که بر قیمت کتاب شما می گذارد می تواند در موفقیت فروش کتاب شما تاثیر بسزایی داشته باشد. شما می توانید صفحه بندی کتاب خودتان را در تمامی قطع های وزیری، پالتویی، جیبی، رحلی و ... به ما بسپارید.

 

 

 

نمونه کارهای صفحه آرایی