صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی |صفحه آرایی کتاب |صفحه آرایی مجله

آموزش صفحه آرایی

آموزش صفحه آرایی با نرم افزار ایندیزاین، از مبتدی تا پیشرفته.

مدت زمان 2 ماه. هرهفته 12 ساعت کاری

هزینه  یک میلیون تومان

تلفن 9127395747

سرفصل‌های کلی دوره آموزشی ایندیزاین

صفحه آرایی

صفحه آرایی انواع کتاب فارسی، انگلیسی، صفحه آرایی مجله، صفحه آرایی روزنامه،  کتاب کودک، پایان نامه، جهت دریافت قیمت با شماره 09127395747 تماس حاصل نمائید

جستجو در صفحه آرایی

کاربران
1
مطالب
174
نمایش تعداد مطالب
250589

همکاری در سایت صفحه آرایی

سایت صفحه آرایی آماده درج مطالب و نمونه کارهای شما به صورت رایگان در سایت است. چنانچه تمایل داشتید می توانید مطالب و نمونه کارهای خود را به ایمیل qdarabi@gmail.com ارسال نمائید تا با نام شما در سایت درج گردد.

لطفا در موضوع حتما درج در سایت ذکر شود

صفحه آرایی

تاریخچه صفحه آرایی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

از زمانی که صفحه آرایی دستی جای خود را به صفحه آرایی رایانه‌ای داد، هر کس به کمک نرم‌افزاری که با آن آشنا بود، این کار را انجام می‌داد .

این نرم‌افزارها متفاوت بودند و هر کدام نیز اشکالات خاص خود را داشتند . مثلاً در “فتوشاپ ” حجم فایل بسیار زیاد بود و ویرایش متن امکان‌پذیر نبود . گاهی هم پس از “هنگ‌کردن ” رایانه، دیگر نمی‌شد به فایل دست یافت . در “کورل‌دراو ” نیز تصاویر لینک نمی‌شد و حجم تایپِ زیاد، فایل را سنگین می‌کرد . گاهی هم فایل برای بار دوم قابل دسترسی نبود .
پس از مدتی، نرم‌افزارهای دیگری به بازار آمدند که حرفه‌ای‌ها به آن‌ها مراجعه می‌کردند . این نرم‌افزارها اصولاً برای صفحه آرایی طراحی شده بودند و بر اثر علاقه یا عادتی که طراحان به هر کدام از آن‌ها داشتند، مورد استفاده قرار می‌گرفتند . هر کدام هم قابلیت‌هایی داشت که دیگری فاقد آن بود . در هر حال، نرم‌افزاری که اصولاً در کنار هر کدام از آن‌ها باید به کار گرفته می‌شد، Photoshop بود که همۀ کارهای تصویری با آن انجام می‌گرفت و سپس تصویرها به نرم‌افزار صفحه‌آرایی منتقل می‌شدند .
از میان این نرم‌افزارها، Pagemaker ـ همان‌طور که از نام آن هم پیداست (صفحه‌ساز ) ـ برای صفحه‌آ‌رایی مناسب‌تر و کامل‌تر بود . با وجود این، کاربر خیلی از کارها، از قبیل دو رنگ کردن فایل و نوانس دادن به یک شکل، ماسک کردن اطراف یک تصویر، رسامی‌های پیچیده مثل آرم، یا ... را می‌باید جداگانه در Photoshop یا نرم‌افزارهای “وکتور ” دیگر انجام می‌داد و سپس به داخل Pagemaker باز می‌گشت . در نسخه‌های تکمیلیِ نرم‌افزار Pagemaker ، اشکالات متداول این نرم‌افزار رفته رفته رفع شد، ولی هیچ کدام از اشکالات اساسی که پیش‌تر از آن‌ها یاد کردیم، رفع نشدند . در نسخة شمارة 7 نرم‌افزار Pagemaker ، زمزمة تکمیل آن و تبدیل نامش در نسخة بعدی به InDesign ، این امید را به طراحان داد که دیگر طراحی‌ها و افکت‌های فتوشاپ و رسامی‌ها و حتی اکثر فیلترهای فتوشاپ، در داخل این نرم‌افزار قابل اجرا خواهند بود و چنین هم شد .
در نرم‌افزار InDesign ، علاوه بر امکانات اصلی، که صفحه‌آرایی و قوانین مربوط به آن است، امکانات بیشتری تعبیه شده که تعدادی از آن‌ها از این قرارند :
امکان انتقال تصویرها با هر فرمتی به داخل آن، حتی psd لایه‌دار و قابلیت حذف لایه‌ها؛
امکان رسم آرم و شکل‌های پیچیده؛
امکانِ دادنِ نوانس رنگی به خط دور و رنگ داخل یک شکل به طور هم زمان؛
امکان تغییر “Opacity ” (کم رنگ کردن ) تصویرهای فتوشاپی؛
امکان ایجاد کتاب‌های الکترونیکی، که البته در این کتاب موضوع کار ما نیست .
امکان انتقال تمامی تصویرها و فونت‌ها همراه سند این‌دیزاین (Package) ، که از مهم‌ترین امکانات برنامه است.

🚫محدودیت‌ها
۱. نرم‌افزار InDesign به سبب داشتن مأموریت‌های متفاوت، منوهای شلوغی دارد؛ اما دانشجو نباید از ورود به آن‌ها هراسی داشته باشد . اولین شیوة برخورد با منوهای شلوغ، دسته‌بندی آن‌ها براساس مفاهیم است . مثلاً وقتی به سراغ مفاهیم صفحه‌آرایی می‌رویم، باید به منوی Layout مراجعه کنیم . یا برای کار با جدول‌ها باید منوی Table را جست‌وجو کنیم . در این صورت هیچ گاه سردرگم نخواهیم شد . این روش معمولاً در مورد دیگر نرم‌افزارها نیز صادق است .
۲  بسیاری از دستورات داخلی منوها تکراری‌اند و پیچیدگی خاصی ندارند . بنابراین، هنگام کار با نرم‌افزار، فقط باید آن‌ها را به درستی در ذهن دسته‌بندی کنیم و در جای خود به کار گیریم .

نمونه کارهای صفحه آرایی